Anasayfa arrow KCC Oto Tamir Ürünleri
KCC Oto Tamir Ürünleri
 KCC Boya Kocaeli Fabrikası
1958 yılından beri, yarımyüzyılı geçgin bir süredir yapı malzemeleri ve boya sektöründe Kore'de faaliyet gösteren KCC Corporation’ın tümüyle sahibi bulunduğu, 2006 yılında Türkiye’de faaliyete geçen KCC Boya San. Ve Tic.Ltd.Şti., Türkiye’de kurulu tesislerinde ultra-modern teknoloji ve çevre dostu donanımı ile Mart 2008’de ticari üretime başlamış ve siz değerli müşterilerimize gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı pazarlarda otomotiv, gemi ve ağır hizmet boyaları, metal kaplama boyaları ve toz boyalar gibi ürünlerle “Daha iyi bir yaşam için daha iyi bir gelecek yaratmak” düşüncesiyle hizmet vermektedir.
 

Günümüzde oto tamir boyaları olan talep artarak yeni araç boyaları seviyesine ulaşmıştır. Kalite anlamında yeni araç boyaları gelişirken yüksek kaliteli ürünler ve kolay yerinde uygulamalar sunulabilir hale gelmiştir.

Son zamanlarda uygulanmakta olan yasal Uçucu Organik Bileşikler(VOC) kontrolleri, şirketimizin , zararlı organik solventlerin minimize edildiği  çevre dostu, suda çözülebilir ve yüksek katı madde oranlı boyaların üretimine odaklanmasını sağlamıştır.

Tipe göre sınıflandırma


TipÖzet
MacunMetal yüzeylerdeki bozukluk veya hasar görmüş bölgelerdeki çizikler , halihazırda uygulanmış boya filmlerindeki kalınlık farklarını ve  uyumsuzlukları  gidermede kullanılır. Macunun kurumasının ardından zımpara ile yüzey işlemi yapılır.
Plastik AstarPlastik astar otomobil tamponunun ana yüzeyini oluşturan Polypropylene ve  üst katların yapışma performansını arttırır.
AstarMacun çekilmiş yüzeylerdeki derin olmayan çizikleri doldurur, boyanan yüzeyi pürüzsüzleştirir.
Renkli BazkatAraç gövdesine sadece düz veya metalik değil aynı zamanda sedefli rengini verir dolayısıyla renk seçimi daha da çeşitlenir.
VernikTamir boyasının son aşamasıdır; görüntü ve özellikleri kontrol eder; Sonuç olarak açık hava direnci ve çizik direncini güçlendirir.
Katkı MaddeleriAna ürünlere katılarak çalışabilirlik ve görüntü özelliklerini geliştirir.

 

 Color Mix ve  Matching sistemleri (BAROMATCH/SUMIX)

1. Özet :  BAROMATCH  ve  SUMIX  sistemleri , KCC’nin araç boya tamirini en uygun zemine taşımak için geliştirdiği Hazır-karıştırılmış sistemlerdir. Bu sistemleri kullanarak, çeşitli araç renkleri , reçine ve diğer karışım ajanlarının  ölçümü  ve karışımı ile yerinde uygulanabilir.

2. Yerinde Renk Karışımının Gerekliliği:  Araç gövdesi ve tamir boyası arasında gövde, boya ve boya işçiliği gibi bir çok nedene bağlı olarak renk farklılığı oluşabilir. Bu problem sadece gövde veya boya ile değil , yerinde renk karışımı yapan ustanın yeteneği ile çözülebilir.

3. Yerinde Renk karışımının avantajları:

a) Ekonomik etkinlik: Araç renklerindeki artışa göre hazır-karışmış boyaların total stok miktarı azaltılır ve az bulunur renklerin israfı önlenir.
b) Verimlilik: Boya tedariği süresi kısaldığı için verimlilik artar.
c) Müşteri Memnuniyeti: Teorik ve sistematik olarak Yerinde renk-karışımı teknolojisi nin gelişmesi sonucu artan iş kalitesi müşteri memnuniyetini arttırır.